Как правильно выбрать зубную щётку

Як обрати зубну щітку

Запорукою здорових зубів є грамотна щоденна гігієна, яка неможлива без правильно обраної зубної щітки, пасти і інших допоміжних засобів. Але мало хто приділяє належну увагу цим предметам. Найчастіше купують ті моделі, які підходять за ціною або подобаються за зовнішнім виглядом.

Багато хто не замислюється про те, що у щіток, крім різноманітного забарвлення, є і функціональні відмінності. Тому, щоб зробити правильний вибір, необхідно розібратися в існуючому розмаїтті асортименту.

Види зубних щіток та їх відмінності

мануальная и электрическая зубная щетка

Всі щітки діляться на дві великі групи:

  • ручні, або мануальні, за допомогою яких чистка зубів здійснюється найбільш звичним для всіх механічним способом
  • електричні працюють від акумуляторів і завдяки своїм функціям підвищують ефективність гігієни ротової порожнини

Як обрати мануальну щітку

Коли ви прийдете в магазин, супермаркет чи аптеку за новою зубною щіткою, зверніть увагу на три характеристики:

  1. Розмір чистильної головки і її геометрія. Довжина робочої частини повинна бути не більше 30 мм для дорослих і не більше 25 мм для дітей. Обирайте моделі з закругленими краями, так ви знизите ризики пошкодити слизову оболонку ротової порожнини в процесі чистки зубів.
  2. Ручку щітки обирайте досить міцну. Дуже добре, якщо є гнучкий перехід між ручкою і голівкою — він допомагає контролювати силу натиску для уникнення травматизації ясен.
  3. Зверніть увагу на характеристики щетини. Ми рекомендуємо обирати варіанти з нейлонової щетиною з заокругленими краями, яка розташована на поверхні голівки рівномірними пучками і має відповідну для вас жорсткість. Якщо ви не знаєте який рівень жорсткості щетини підходить саме вам (м’яка, середня або жорстка), то обов’язково запитайте про це на найближчому прийомі у стоматолога.

Обираємо електричну зубну щітку

Поширена думка, що електричний прилад не замінить повністю ручну модель, а лише доповнить її. Але це лише помилка. Будь-яка електрична модель здатна зробити повноцінну чистку зубів. Просто перед покупкою попросіть свого лікаря підказати вам, який функціонал необхідний і який саме вид вам підходить.

  1. Звукові – мають високу швидкість обертання щетинок, за рахунок чого створюють потік із зубної пасти і слини, який очищає міжзубні проміжки.
  2. Ультразвукові – створюють коливання високої частоти при низькій амплітуді. Таким чином вони прибирають залишки їжі і зубний наліт без механічного руху.
  3. Механічні – оснащені круглою голівкою, яка рухається вліво-вправо очищаючи окремо кожен зуб.

Пам’ятайте про важливе

Неважливо, оберете ви електричну зубну щітку або звичайну, не забувайте міняти її, орієнтуючись на ступінь зносу, але не рідше, ніж раз у три місяці. Ну і звичайно жодна зубна щітка не зрівняється з професійним чищенням зубів у стоматолога. А значить раз на півроку ми чекаємо вас в Дніпрі в сучасній стоматології “Доктор Пломбін”.