Ребенок боится врачей

Як допомогти дітям уникнути страху стоматології

Чи лякають вас стоматологи?

Ви замислювалися, чому стоматологи викликають у багатьох почуття страху? Вся справа в історії. Чверть століття тому стоматологічні кабінети сильно відрізнялися від сучасних: гучне обладнання, незручні крісла, неприваблива обстановка. А про те, що до пацієнтів потрібно шукати підхід, чули не всі лікарі. В результаті суспільство отримало негативний досвід лікування зубів, а після транслювало цей досвід знайомим і близьким. В першу чергу, дітям.

Перед дитячими стоматологами стоїть завдання не просто лікувати зуби, а лікувати їх без страху. Якщо діти не будуть боятися стоматолога, то з них виростуть дорослі, які регулярно відвідують клініки для планових оглядів і ретельно стежать за здоров’ям зубів.

Як підготувати малюка до відвідування стоматології

Перше відвідування дитячого зубного лікаря має відбутися в перший рік життя, коли у дітей з’являються перші зубки. А на планові огляди необхідно приходити кожні півроку (якщо лікар не складе персональний графік відвідувань). Такі візити будуть для малюка звичною справою і в усвідомленому віці не викличуть негативних емоцій.

Якщо у дитини вже з’явилися дефекти, що вимагають лікування, то візит до лікаря буде напруженим, якщо не підготуватися.

  1. Розкажіть малюкові, що ви йдете в лікарню, де йому обов’язково допоможуть. Але не вдавайтеся в деталі, доктор сам пояснить, що буде робити етап за етапом.
  2. Не розказуйте дітям історії з дитинства або історії знайомих. Вони самі повинні прожити цей досвід і оцінити його без зовнішніх шаблонів.
  3. Запропонуйте дитині пограти в дантиста, а самі станьте пацієнтом.
  4. Намагайтеся прийти в стоматологію в гарному настрої.

Особливості стоматології для дітей

Якщо ви правильно підготували дитину, то в клініці починається робота дитячого стоматолога. Перш ніж малюк сяде в крісло, пройде час. Потрібно, щоб він огледівся в кабінеті, звик до лікаря (зазвичай це відбувається через гру) і відчув себе в безпеці. Тоді можна починати лікування. При необхідності, малюк може перебувати в кріслі на руках в одного з батьків.

Якщо у дитини вже сформувався страх, то в гострих ситуаціях доречно лікування під седацією, щоб уникнути стресу. Після слід звернутися до лікаря для огляду, щоб сформувати новий позитивний досвід. Під час візиту можливо провести чистку зубів. Це безболісна процедура, яка покаже, що стоматологія — це не боляче і не страшно.

Ви самі боїтеся дантистів? Запрошуємо вас в “Доктор Пломбін”! Це не приватна дитяча стоматологія в Дніпрі,а медичний центр, що надає комплексні стоматологічні послуги дітям та дорослим. Тут до пацієнтів ставляться з турботою і любов’ю.