Відторгнення імплантів: хто винен і що робити

Підводні камені імплантації

Якщо вам показана процедура імплантації, то ви повинні розуміти, що успіх заходу залежить від багатьох умов і в рівній мірі від лікаря, і від пацієнта.

Імплантація — надійний і довговічний спосіб протезування. Але лише за умови, що дотримані всі правила, про які ми поговоримо у дописі.

Основні етапи імплантації зубів

Процес встановлення імпланту — це не просто вживлення протеза в щелепу. Він включає в себе попередню підготовку і реабілітацію.

 1. Все починається з комп’ютерної томографії зубів. Об’ємний знімок дозволяє побачити поточні проблеми, спланувати виготовлення і встановлення імплантів.
 2. Коли лікаря повністю володіє інформацією про стан кісткової тканини, зубів і каналів, проводиться повна санація ротової порожнини. Перш за все проводиться професійне чищення зубів. Це допомагає максимально захистити травмовані під час імплантації ясна від патогенної флори. Тобто уникнути інфікування.
 3. Після цього проліковуються зуби і ясна, якщо необхідно. Усуваються всі можливі джерела інфекції. Без цього етапу подальший процес імплантації неможливий!
 4. Далі йде безпосередньо процедура імплантації. В ясна імплантується титановий штифт, який замістить корінь втраченого зуба. Цей етап обов’язково проводиться під анестезією, а в окремих випадках — під наркозом, якщо є показання.
 5. Необхідно деякий час для загоєння травмованих тканин і відновлення ясен. Тривалість цього періоду індивідуальна і залежить від особливостей організму.
 6. Після приживлення імпланта встановлюється абатмент (проміжний елемент конструкції), на який фіксується коронка.

Ознаки відторгнення імпланту

Близько 99% імплантів приживаються. Однак не можна виключати реакції організму на сторонній предмет, яким по суті є імплант. До відторгнення може привести також недотримання рекомендацій лікаря.

Як помітити, що почався процес відторгнення?

 • Сильний зубний біль в місці установки імпланту.
 • Рухомість протезу.
 • Набряк і синюшність в місці протезування.
 • Присмак крові або гною в роті.
 • Загальні симптоми запалення, такі як слабкість і підвищення температури.

Як отримати довічну гарантію на імпланти

Більшість виробників імплантів дають довічну гарантію на ортопедичну конструкцію. Якщо протез пошкоджується не з вашої вини — вам його замінять. Хоча, чесно кажучи, таких випадків ще не було.

А ось на відторгнення імплантів компанія-виробник не дає гарантій, тому що ніяк не впливає на процес приживлення (крім якості самого імпланту).

В цілому дати довгострокову гарантію на процес встановлення імплантів складно. Велике значення мають і особливості організму пацієнта, і його спосіб життя. Однак, якщо дотримуватися правил, то будьте впевнені, що імпланти служитимуть вам декілька десятиріч.

 • Відмовтеся від шкідливих звичок.
 • Виконуйте всі рекомендації лікаря.
 • Регулярно відвідуйте стоматологію для оглядів.
 • Приділіть увагу домашній гігієні ротової порожнини.