вагітність і зуби

Стоматологія та вагітність

Чи можна вагітним лікувати зуби

Ніхто з нас не застрахований від гострого зубного болю або запального процесу в ротовій порожнині. І вагітні жінки також не є винятком. Однак, виникає справедливе запитання: а на скільки безпечно відвідування стоматолога для майбутньої дитини або все-таки варто відкласти візит на більш відповідний час?

Лікувати зуби не тільки можна, а й потрібно абсолютно всім категоріям населення за будь-яких життєвих обставин. Більш того, огляд стоматолога при вагітності показаний двічі: в першому триместрі при постановці на облік в жіночу консультацію і в третьому триместрі при проходженні підсумкового медогляду для пологового будинку.

Особливості лікування зубів вагітним

Для проведення стоматологічних втручань вагітність не є протипоказанням, однак лікарю варто враховувати її терміни і особливості протікання, а також загальний стан самої жінки. Адже будь-які, навіть найбезпечніші втручання, — це стрес, який може надавати негативні наслідки як для жінки, так і для її дитини.

Тому приходячи на прийом в стоматологічну клініку, вагітна повинна взяти з собою довідку від свого лікаря жіночої консультації.

Щоб мінімізувати вплив стресу, будь-яка стоматологічна процедура проводиться зі знеболенням. Анестезія при вагітності є безпечною, тому що ми використовуємо лікарські засоби, які не проникають через плацентарний бар’єр і не надають побічної дії на розвиток плода.

У той же час сильний зубний біль сам по собі є причиною сильного стресу. А запальні або гнойні процеси в ротовій порожнині стають джерелом інфекції в організмі і вимагають негайного їх усунення. Якісне обладнання та сучасні лікарські засоби, які використовуються фахівцями стоматології “Доктор Пломбін” в Дніпрі, дозволяють вилікувати зуби без болю і стресу, не надаючи ніякого негативного впливу на розвиток плода.

Найбільш вдалий час для звернення до стоматолога

У першому триместрі вагітні найбільш уразливі. Плацента ще не розвинена і великий ризик переривання вагітності. Тому краще обмежитися плановим оглядом і складанням плану подальших візитів до лікаря, якщо такі необхідні.

З 13 по 24 тиждень вагітності стан жінки стабілізується, а сформована плацента надійно захищає плід. Це найбільш вдалий час для лікування зубів.

Відвідування стоматолога в третьому триместрі хоч і безпечно, але може викликати дискомфорт у самої жінки. Положення напівлежачи в кріслі часто є дискомфортним. У такому положенні може з’являтися задишка через підвищений тиск матки на порожнисту вену.

Які процедури протипоказані

У будь-якій медичній ситуації, з якою стикається вагітна жінка, лікар порівнює отриману користь з можливими ризиками для матері і дитини. І в кінцевому підсумку саме лікар визначає чи варто проводити будь-яку процедури, або краще перенести її на інший період.

Деякі стоматологічні втручання, які не вирішують гострі проблеми, категорично не радять проводити під час вагітності:

  • відбілювання – через виснаження емалі і неможливість передбачити отриманий результат
  • планове видалення зубів
  • імплантація

Чи можна лікувати зуби при вагітності? Звісно так! Однак ми рекомендуємо знизити ризики виникнення гострих ситуацій до мінімуму, регулярно відвідуючи стоматолога на етапі планування вагітності.