Стираність зубів

Патологія в ротовій порожнині може бути пов’язана не тільки з запальними процесами або інфекцією. Приблизно у 30% людей спостерігається патологічна стираність зубів. При цьому у чоловіків така проблема зустрічається частіше, ніж у жінок.

Тканини зуба мають властивість з віком стиратися. Але при патологічному процесі це відбувається в більш ранньому віці, швидше і, найчастіше, на всіх зубах одночасно. Стирається спочатку емаль, потім наступний шар – дентин. Тоді процес стає інтенсивним з огляду на те, що дентин — це більш м’яка тканина.

До чого призводить патологічна стираність зубів

Після оголення дентину процес стираності швидко доходить до шийки зуба. В цей період вже з’являються болі у відповідь на гаряче, холодне або навіть рух повітря. Крім того, у зуба утворюються гострі краї, які травмують ясна і внутрішню поверхню щік. Це, в свою чергу, призводить до запальних або інфекційних процесів.

В результаті висота зуба значно зменшується, а разом з тим зменшується нижня третина обличчя. У куточках рота з’являються складки, деформується скронево-нижньощелепний суглоб, що викликає болі і навіть зниження слуху.

Причини патології

 1. Збільшення навантаження на зуби через втрату одного або декількох зубів.
 2. Невірно сконструйовані зубні протези.
 3. Асиметрія щелепи.
 4. Бруксизм (мимовільний скрегіт зубами).
 5. Вплив професійних факторів (при роботі з лугами, кислотами, механічними частинками та ін.).
 6. Порушення в роботі ендокринної системи.
 7. Зміни гормонального фону.

Методи лікування

Стійкі результати досягаються при комплексному підході до проблеми:

 • по можливості усувається причина стираності;
 • розслабляються м’язи нижньої третини обличчя за допомогою масажів;
 • додаткове розслаблення м’язів досягається за допомогою ортодонтичної капи, яка також здатна усунути асиметрію зубного ряду;
 • відновлюється фізіологічна висота зубів за допомогою стоматологічних реставрацій.

Чим раніше ви звернете увагу на існуючу проблему, тим простіше і швидше буде процес відновлення. На початкових стадіях стабілізувати процес можливо за допомогою естетичної стоматології. Сучасні матеріали для реставрації мають високу міцність і здатні забезпечити потрібний ефект тривалістю до 10 років.

У складних випадках необхідна також участь ортодонта і ортопеда: різні методи протезування поєднуються з заходами, які спрямовані на підвищення прикусу.

Попередити і не допустити

Для того, щоб не потрапити у 30% людей, які страждають патологічною стираністю зубів, а також максимально уповільнити процес фізіологічної стираності, потрібно регулярно відвідувати стоматолога і прислухатися до його рекомендацій. Лікуйте зуби, щоб не допустити їх втрати. А якщо вже це сталося, не зволікайте з протезуванням.