Брекеты и яблоко

Різновиди і особливості брекет-систем

Для чого потрібні брекети

Якщо ваші прикус не ідеальний, то брекети  — це надійний і перевірений часом спосіб виправити подібну аномалію зубного ряду. Рівні зуби — це не просто естетично красиво. Це запорука чистоти мовлення і навіть здоров’я хребта.

Встановленням брекет-систем займається напрямок ортодонтичної стоматології. Тому саме лікар-ортодонт після огляду і обстеження дає висновок про необхідність вирівнювання прикусу.

У чому полягає лікування брекетами

Ортодонтична конструкція складається із “замочка”, який фіксується на поверхні зуба, і дуги, яка утримується цим “замочком”. Послуги ортодонта полягають у тому, що лікар під час планових оглядів замінює утримуючу дугу на нову і забезпечує її правильне розташування. Таким чином, конструкція поступово рухає зубний ряд до моменту досягнення правильного положення кожним зубом.

Класифікація брекет-систем

Існує кілька класифікацій брекетів:

  • за розташуванням в ротовій порожнині
  • за матеріалом, з якого вони виготовлені
  • за методом фіксації дуги

Брекети можуть розташовуватися в роті двома варіантами: на зовнішній (вестибулярні) і на внутрішній (лінгвальні) поверхні зубів. Лінгвальні конструкції підходять тим, у кого брекет-система викликає психологічний дискомфорт. Але вартість такої конструкції значно вище через її складність.

Матеріали, що використовуються

Матеріал, з якого виготовлені брекети, не впливає на результат лікування. Але в вестибулярних конструкціях від нього залежить естетична складова.

  1. Металеві брекети — надійні і недорогі. Головний їх недолік — зовнішній вигляд. Вони дуже помітні на поверхні зубів.
  2. Керамічні брекети — також міцна конструкція. При цьому колір кераміки підбирається лікарем під колір зубів, щоб система була менш помітна.
  3. Сапфірові брекети мають меншу міцність, але виглядають максимально естетично. Вони прозорі і надають додатковий блиск усмішці.

Можливо також комбіноване використання матеріалів. На передні зуби встановлюють сапфірові конструкції, а на жувальні зуби, яких не видно оточуючим, — металеві. Це значно знижує вартість лікування.

Що таке лігатура

Лігатурами називають металевий або силіконовий елемент, за допомогою якого фіксується дуга. Їх головним мінусом є складність гігієни, а також необхідність часто відвідувати стоматологію, як для планових оглядів, так і для гігієнічної чистки.

Більш сучасні системи — безлігатурні. Вони швидше і легше встановлюються, і не перешкоджають ефективній гігієні. Але при деяких патологіях встановлення безлігатурних систем неможливе.

Як би не сталося, рішення про те, який різновид брекетів обрати, залишається за лікарем. Відвідайте ортодонта в Дніпрі в “Доктор Пломбін”, щоб провести ортодонтичне обстеження і скласти ефективний план лікування.