Дівчинка радіє, що у неї випав молочний зуб

Коли у дітей випадають молочні зуби

Зміна молочних зубів у дитини

Зуби людини — це символ мудрості, зрілості і розвитку. З появою перших зубок у немовляти починається період швидкого розвитку і стрімкого придбання нових навичок. А зміна молочних зубів на постійні збігається з періодом активного навчання та отримання знань.

Діти з нетерпінням чекають цього природнього процесу. Це і довгоочікувана зустріч із зубною феєю, і відчуття дорослішання, про яке мріють багато малюків.

Трохи анатомії

У розмовній мові зуби називають за порядковим номером їх розташування в ротовій порожнині. Але всі вони мають наукову назву, що відображає функціональність.

 1. Центральні різці.
 2. Бічні різці.
 3. Ікла.
 4. Перші моляри.
 5. Другі моляри.

Коли починають випадати молочні зуби

Діти починають втрачати зубки близько шести років, перед тим, як йти в школу. Залежно від фізіологічних особливостей, цей період може наступити раніше або пізніше. В цей же час у дітей виростають “шістки”, для яких з’явився простір на щелепі.

Випадають молочні зуби в тій же послідовності, що і виростають. А постійні з’являються через деякий час.

Запобіжні заходи

Коли у дітей змінюються зуби, то діти, а буває і батьки, починають прискорювати цей процес. Вони додатково розхитують їх руками і намагаються самостійно вирвати. Однак, це може привести до неприємних наслідків:

 • Підвищується ймовірність занести інфекцію.
 • При використанні допоміжних предметів, можна травмувати ясна.
 • Зміна молочного зуба супроводжується поступовим розсмоктуванням його кореня. Якщо видалити його раніше терміну, частина кореня може залишитися в яснах і привести до запального процесу.

Коли варто звернутися до лікаря

Зміна зубів зазвичай відбувається безболісно і не вимагає втручання фахівця. Але якщо ви помітили запалення ясен, або дитина скаржиться на біль — негайно зверніться до стоматолога.

Консультація дитячого стоматолога медичного центру “Доктор Пломбін” в Дніпрі необхідна в таких випадках:

 • постійні зуби ростуть, не чекаючи випадання молочних
 • тривалий час не прорізуються корінні зуби
 • дитина перейшла в старшу школу, а процес зміни зубів так і не розпочався

Якщо ви сумніваєтеся в тому, що все йде так, як годиться, обов’язково зверніться до стоматолога, щоб тримати ситуацію під контролем.