панорамный снимок челюсти

Діагностичні методи у стоматології

Позитивний результат стоматологічного лікування залежить не тільки від компетенції лікаря. На процес також впливає якість і сучасність обладнання і матеріалів, а також методи діагностики.

Знімок зубів на рентген-апараті давно не новинка і не завжди дозволяє повноцінно оцінити ситуацію. А ось за допомогою сучасного технологічного пристрою, як в медичному центрі “Доктор Пломбін”, лікар-рентгенолог може зробити саме той тип знімка, який буде найбільш інформативним для даного пацієнта.

Современный аппарат для рентген-диагностики

Методи рентген-діагностики

Для отримання знімків ротової порожнини використовується цифровий апарат, який дозволяє виконувати три різних види дослідження для дітей і дорослих з найменшим впливом на організм. До цих методів відносяться:

 1. Рентгенограма одного/двух зубів.
 2. Ортопантомограма.
 3. Комп’ютерная томографія/ 3Д знімок.

Давайте розберемося докладніше в особливостях кожної методики.

Рентгенограма

Обстеження радіовізіографом дозволяє прицільно побачити зміни кожного окремого зуба. Це можуть бути характеристики каріозної порожнини, зміни кореневих каналів, наявність запального процесу або новоутворення.

Ортопантомограма

Панорамний знімок – це найбільш популярний сьогодні метод дослідження. В результаті лікар отримує двомірне зображення щелепи, включаючи розташування гайморової пазухи і стан суглобів щелепи. Цей вид діагностики дозволяє виявити осередки інфекції, а також побачити розташування непрорізавшихся (ретінірованих) або неправильно прорізалися (дістопірованих) зубів.

Комп’ютерна томографія

трехмерное изображение зубов на рентгене

Результатом дослідження є 3d знімок зубів, який показує повноцінну картину стану верхньої і нижньої щелеп одночасно. Об’ємне зображення дозволяє вивчити ротову порожнину пацієнта без зміни розмірів. Це метод, за допомогою якого можна скласти тривимірне планування лікування, яке необхідно у випадках імплантації або при ортодонтичному лікуванні.

Показання до рентген-діагностики

Рентген призначається перед більшістю стоматологічних втручань, тому що допомагає виявити приховані проблеми, які не видно при візуальному огляді лікарем. А це означає, що результат лікування буде більш прогнозованим.

Обстеження проводять в наступних випадках:

 • травми зуба або щелепи
 • періодонтит
 • внутрішній карієс
 • запальні процеси
 • новоутворення
 • аномалії прикусу
 • порушення прорізування зубів
 • процедура імплантації
 • контроль результатів лікування

Безпечність процедури

В нашій стоматологічній клініці в центрі Дніпропетровська ми використовуємо апарат Planmeca Pro Max, який підтримує запатентований протокол зйомки в форматі Ultra Low Dose. Це дозволяє робити 2d і 3d знімки з більш низьким променевим навантаженням для пацієнтів. Тобто апарат не впливає негативно як на дорослий, так і на дитячий організм навіть при повторному дослідженні.

Якщо ваш лікар рекомендує вам один з видів діагностики, не варто відмовлятися. Адже від цього залежить ефективність лікування, а значить і швидкість вашого одужання.